Dünya’da Bir İlk 512 GB microSD

Eskiden oda boyutu kadar yer kaplayan diskler sonrasında CD, DVD, Hard Disk ve USB Bellekler çıktı. Teknoloji durur mu? Tırnak boyutundaki SD Kartlar üretilerek insanların kullanımına sunuldu. Şimdiise öyle bir SD Kart ürettiler ki öncekilere hiç benzemeyen. Önceki hafıza kartlarına göre çok daha fazla depolama alanına sahip olan bu kart tam 512 GB veri alanına sahip.

Üreticisi Integral Memory olan bu hafıza kartın en büyük özelliği ise Dünyada bir ilk olması. Integral Memory şirketi dünyada bir ilke imza atarak bu cihazı üretti. Yetkililer yaptıkları açıklamalarda günümüzde amiral gemisi olan telefonlarda artık standart özellik haline gelen 4K Video Kayıt ve Yüksek Çözünürlükte Fotoğraf Çekme özelliğine çare olması için üretildiğini söylediler. Gerçekten de 4K görüntü kalitesi ile çekilmiş kısa bir video bile çok büyük yer kaplıyor ve telefonda hafıza sıkıntısı yaşıyoruz.

Dosya Aktarım Hızı ve SD Kart’ın Fiyatı

Depolama açısından muhteşem olan kartın aktarım hızı saniyede 80 MB olarak belirtilse dahi kesin olarak bu rakama çıkıp çıkmayacağı belli değil. Şirketin asıl amacıda zaten en hızlı olan SD Kartı üretmek yerine en fazla depolama alanına sahip SD Kartı üretmek. Kartın İngiltere dışına satışı olup olmayacağı ve Fiyatı henüz belli değilken Fiyat olarak 300-350 dolar arası olması bekleniyor. Şubat ayında ürünün kullanıcılara sunulması bekleniyor. Sizce bu ürün bu fiyatı hak ediyor mu? Çıkması durumunda almayı düşünür müsünü? Bize yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Dünya'da Bir İlk 512 GB microSD
Dünya’da Bir İlk 512 GB microSD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir