Samsung Galaxy S9 ve S9+ Özellikleri

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Özellikleri

Samsung’un Note 8 ve S8’den sonra yeni amiral gemisi olacak olan S9 ve S9+ özellikleri belli oldu. Samsung severlerin merakla beklediği telefon hakkında ilk bilgileri ETNews verdi. ETNews’in ve diğer sızıntıların verdiği bilgiye göre Samsung Galaxy S9 ve S9+ f/1.5-f/2.4 diyafram açıklığına sahip olacak. Bunun yanında S9’da ağır çekim konusunda üst düzey bir performans ile geliyor. S9, 12 MP Arka 8MP ön kamera ile gelirken S9+, Arkadaki Çift kameranın her ikiside 12 MP ve 8MP ön kamera ile geliyor. S9 ve S9+ kamera performansı ve özellikleri açısından oldukça gelişmiş bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak. Her iki telefonda da bulunan gülümseme yakalama, yüz algılama ve sesli komut bu özelliklerden sadece birkaçı…

Gelelim ekran boyutuna. S9 5.8 inç ekran boyutu ile gelirken S9+ ise 6.2 inç ekran boyutuna sahip. Batarya konusunda ise S9 3000 mAh, S9+ 3500 mAh. Şarj olarak ise Samsung’un önceki modellerinde de olduğu gibi hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliği bulunuyor. Gelelim telefonlarda en önemli parça olan işlemciye. Her 2 telefonda da Quad-core 2.9 GHz Exynos ana işlemci olarak, Quad-core 1.9 GHz ARM Cortex-A55 ise yardımcı işlemci olarak kullanılmış. Yine her iki telefonda da 64 GB dahili hafıza mevcut. Fakat RAM konusuna gelince S9+ cihazında 6 GB olan RAM S9 ise 4 GB. Donanım ve kamera açısından ciddi anlamda gelişmiş ve kaliteli olan cihazın gövdesi metalden yapılırken Altın, Gümüş, Siyah, Mavi ve Gri renk seçenekleri mevcut.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ Özellikleri
Samsung Galaxy S9 ve S9+ Özellikleri

Tüm bunların yanında daha birçok özelliği bulunan S9 ve S9+ cihazılarıyla Samsung en büyük rakibi olan Apple karşısında üstünlük sağlamayı planlıyor. Son zamanlarda yaptığı hatalar yüzünden ciddi kullanıcı kaybeden Apple yakın zamanda 10. yılına özel olarak çıkarmış olduğu İphone X’lerin üretimini durdurma kararı almıştı. Samsung yetkilileri ise bunu fırsata çevirerek piyasayı daha fazla ele geçirmek için çalışmalarına hız veriyor. Samsung tarafından telefonların çıkış tarihine dair bir açıklama gelmesede bu fırsatı kaçırmamak için yakın zamanda çıkacağı konuşuluyor. Sizce Samsung S9 ve S9+ cihazları ile başarılı olabilecek mi? Yoksa Apple gibi hüsrana mı uğrayacak. Fikirlerinizi Yorum kısmından yada Mail atarak  iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir