Teknoloji Şirketleri 1 Saniyede Ne kadar Kazanıyor?

Teknoloji Günümüzde insanlar kazançlarının bir kısmını hatta yüksek bir kısmını teknolojiye harcıyor. Bu durumda teknoloji şirketlerinin kazandıkları paralar gerçekten dudak uçuklatıyor. Bu makalemizde de sizlere teknoloji şirketlerinin 1 saniyede kazandıkları paralardan bahsedeceğiz.

1 Saniyedeki Kazancı En Yüksek Olan 10 Şirket

1-Apple: Marka değeri en yüksek şirket olan Apple İphone, İpad ve Macbook gibi cihazları ile yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip. Apple 1 saniyede tam 1,444,76$ kazanıyor ve listede zirveyi alıyor.

2-Alphabet: Google’ın kurmuş olduğu şirket olan Alphabet Apple’dan sonra saniye de en çok kazanan şirket olma ünvanına sahip. Aphabet 1 saniyede 615,96$ kazanç elde ediyor.

3-Microsoft: Bill Gates’in kurduğu yazılım şirketidir. Windows işletim sistemi’nin kurucusu olan ayrıca birçok önemli proje geliştiren Microsoft saniyede 531,21$ kazanıyor.

4-Verizon: Amerika’da bir telekomünikasyon şirketi olan Verizon bu listede dördüncü sırayı alıyor. Verizon saniyede 415,12$ kazanıyor.

5-AT&T: ABD’de kurulmuş olan bir telekomunikasyon şirketidir. Alexander Graham Bell’in kurmuş olduğu şirket ile birleşip belli dönemlerde dünya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olmuştur.

6-IBM: Yıllık en fazla patent alan teknoloji şirketidir. Yüksek bir çalışan sayısı vardır. ABD’nin ve dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerindendir. IBM saniyede 375,43$ kazanç elde ediyor.

7-Cisco: ABD / Kaliforniya merkezli çok uluslu ağ teknolojileri şirketi olan Cisco kazancı ile listemizde yedinci sırayı alıyor. Cisco saniye de 339,60$ kazanıyor.

8-İntel: 1968 yılında kurulan ve ürettiği mikro işlemciler ile kullanıcıların memnuniyetini kazanan İntel 1 saniyede 326,22$ kazanıyor.

9-Facebook: 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından bir yurt odasında kurulan Facebook şu anda tüm dünyada kullanılan bir sosyal medya platformu oldu. Facebook saniyede tam 323,09$ kazanıyor.

10-Oracle: 1977 yılında kurulan ve Microsofttan sonra dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Oracle ilk 10’da yerini aldı.

Teknoloji Şirketleri 1 Saniyede Ne kadar Kazanıyor?
Teknoloji Şirketleri

Maalesef ki bu listede ülkemizden herhangi bir teknoloji şirketi yok. Bu sektöre yeterince yatırım yapılmadığı ve yeterince önem verilmediğini düşünüyorum. Fakat teknoloji sektörü iyi bir şekilde kullanılır ise büyük kazançlar elde edinilebilecek ve önemli başarılar sağlanabilecek bir sektör. Sizde makale konusundaki görüşlerinizi veya sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz…

Teknoloji Şirketleri 1 Saniyede Ne kadar Kazanıyor?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir