Xiaomi Mİ 7 Özellikleri

Xiaomi, önceki modellerinde fiyat/performans konusundaki, başarısı ile kullanıcıların ilgisini üzerine çekmişti. Şimdi ise yeni telefonu olan Mİ 7 ile kullanıcıların ilgi odağı oldu. Geçtiğimiz zaman içinde donanımsal birkaç özelliği sızdırılan bu cihaz Xiaomi severleri sevindireceğe benziyor.

Xiaomi Mİ 7 Özellikleri

Cihazın sızdırılan görüntülerine göre arka yüzü cam olurken bunun yanında 16 MP dual kamera ve led flaş var. Özellikle Mİ 6 modelinde kamera performansı ile çok konuşulan Xiaomi kamera konusunda hünerini sürdürmeyi hedefliyor. Cam panelin olması ise kullanıcıların aklına Kablosuz Şarj özelliğini getirdi. Önceki telefonlarında böyle bir özellik olmayan Xiaomi, Mİ 7 modelinde Kablosuz Şarj özelliğine yer veriyor. 6 inç gibi geniş bir ekran boyutu ile gelen telefonun ekran/gövde oranı da kullanıcılar tarafından beğenildi. Yine gelen sızıntılara göre Xiaomi Mİ 7 Snapdragon 845 işlemci ile geliyor. Bu işlemciye 6 GB RAM ve 3,350 mAh batarya eşlik edicek. Bu özelliklerin yanında güvenlik açısından da birçok özellik ile gelecek olan cihazda parmak izi doğrulaması, biyometrik kimlik doğrulama ve benzeri özellikler yer alıyor. İşletim sistemi olarak ise Andoid 8 yani Oreo kullanılacak. Diğer özelliklerine ek olarak 8 çekirdek işlemci, hızlı şarj, 64 Gb hafıza vefarklı renk çeşitleri bulunacak.

Xiaomi Mİ 7 Fiyat

Xiaomi fiyat konusunda da kullanıcıların güvenini kazanıyor. Önceki modellerde uygun fiyatlar ile yüksek teknolojiler sunan Xiaomi bu cihazında da bu durumu sürdürmeyi düşünüyor. Xiaomi’nin Mİ 7 için düşündüğü fiyat yani 405 dolar şayet gerçek olursa bu cihaz satış rekorları kırabilir. Apple Samsung veya diğer markaların 1000 dolar ve üstüne çıkardığı fiyatların aksine daha uygun fiyatlar sunan Xiaomi fiyat konusunda farkını ortaya koyuyor. Fiyat bakımından kullanıcı dostu olan, özellik bakımından ise zengin bir telefon olacak Mİ 7 müşterilerin gönlünü şimdiden fethetti.

Xiaomi Mİ 7 Özellikleri
Xiaomi Mİ 7 Özellikleri

Xiaomi Mİ 7 Çıkış Tarihi

Önceki senelere bakınca ve sızdırılan bilgilere göre Xiaomi Mİ 7 bahara doğru yani Mart veya Nisan ayında çıkması bekleniyor. Peki siz Xiaomi markası ve cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz? 405 dolar bu özelliklere göre uygun mu? Veya hangi özelliklerini eksik yada yetersiz buluyorsanız bize Yorum kısmından fikirlerinizi iletebilirsiniz.

Xiaomi Mİ 7 Özellikleri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir